Dwa dni z pracodawcami na Politechnice Wrocławskiej

Data: 17.10.2017 Kategoria: aktualności ogólne, praca/praktyki/staże

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Blisko osiemdziesięciu pracodawców bierze udział w Akademickich Targach Pracy, które we wtorek rozpoczęły się na Politechnice Wrocławskiej. Impreza odbywa się już po raz dwudziesty ósmy, a każda edycja przyciąga ok. 12 tys. osób

– Chciałbym pogratulować organizatorom i firmom, które nam zaufały. Mam nadzieję, że to dwudniowe spotkanie będzie dla naszych studentów bardzo owocne i zrobią oni swój pierwszy krok na drodze swojej zawodowej kariery – powiedział dr inż. Piotr Górski, prodziekan ds. studenckich Wydziału Mechanicznego PWr.

akademickie_targi_pracy_na_politechnice_wroclawskiej_2.jpgTargi organizowane przez Fundację Manus odbywają się od czternastu lat, dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Edycja wiosenna skierowana jest do osób, które właśnie skończyły studia z tytułem inżyniera i do studentów, którzy za kilka miesięcy skończą naukę z tytułem magistra. To także szansa, by znaleźć dla siebie wakacyjne staże czy praktyki.

Natomiast rozpoczęte we wtorek spotkanie to dla pracodawców okazja do podtrzymania wypracowanych wcześniej relacji, ale też możliwość zaprezentowania się młodym ludziom, którzy dopiero rozpoczęli naukę na Politechnice Wrocławskiej. Jak pokazują badania zdecydowana większość z nich podejmie pracę już w trakcie studiów.

– Politechnika Wrocławska to mocny ośrodek akademicki i widać, że targi cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony studentów i firm, które chętnie się u nas prezentują. To dowód, że nasi studenci i absolwenci są poszukiwani na rynku pracy, a już w czwartek będzie można zobaczyć, czym zajmują się na co dzień. Wtedy bowiem rozpoczną się Dni Aktywności Studenckiej – dodał Michał Bocian, kierownik Działu Studenckiego PWr.

akademickie_targi_pracy_na_politechnice_wroclawskiej_6.jpgW trakcie targów swoją ofertę zaprezentują m.in. takie firmy jak Credit Suisse, Nokia, Pracuj.pl, Wabco, Porche Engineering, Skoda, Volvo, Tieto, Dolby, Techland, 3M, Whirpool czy Leoni.

– Przez ostatnie miesiące cały zespół bardzo ciężko pracował nad organizacją tej imprezy i za to chciałam wszystkim bardzo podziękować. Targi pozwalają najlepszym znaleźć najlepszych, a to oznacza, że nasi studenci są wysoko cenieni na rynku pracy i mają szansę pracować w najbardziej renomowanych firmach – podkreśliła Zuzanna Hazubska, prezes zarządu Fundacji Manus.

Dla uczestników przygotowane zostały także szkolenia, warsztaty i prelekcje, na których będzie się można m.in. dowiedzieć, jak poprawnie przygotować swoje CV i jak poradzić sobie na rozmowie rekrutacyjnej. Wszyscy chętni będą mogli zrobić sobie także odpowiednią fotografię do załączenia w CV.

Więcej informacji na oficjalnej stronie targów.

mic