Drużyna z Wydziału Elektroniki została mistrzem Politechniki Wrocławskiej w siatkówce

Data: 22.05.2017 Kategoria: sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W minioną sobotę zakończyły się uczelniane rozgrywki w piłce siatkowej. O puchar mistrza Politechniki Wrocławskiej walczyło szesnaście zespołów. Zwyciężyła drużyna W4 Buldożery

final_mistrzostwapwr_siatkowka7.jpgDrugie miejsce zajęła także reprezentacja z Wydziału Elektroniki – W4 Team. Brązowy medal zdobył zespół z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego – Mur Beton.

W zawodach startowały drużyny 6-osobowe (maksymalnie 6 zawodników rezerwowych), składające się ze studentów, doktorantów i pracowników uczelni z jednego wydziału. Pierwsze mecze eliminacyjnej rozegrano w marcu. Finał odbył się 20 maja w hali sportowej PWr przy ul. Chełmońskiego 12.

Sędzią głównym mistrzostw był Robert Jarosz, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, trener piłki siatkowej. - Muszę przyznać, że niektóre zespoły prezentowały naprawdę wysoki poziom gry - mówi sędzia. - Zainteresowanie zawodami było duże, studenci na poważnie podeszli do rywalizacji, ale też chyba dobrze się przy tym bawili - ocenia Robert Jarosz. Dodaje, że w przyszłym roku rozgrywki rozpoczną się już w październiku i będą trwały przez cały rok akademicki, żeby drużyny miały jeszcze więcej okazji do spotkań na parkiecie.

O innych sportowych sukcesach naszych studentów można poczytać na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego PWr.