Dobry występ siatkarek plażowych PWr na AMP w Gdynii

Data: 23.06.2017 Kategoria: sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

amp_siatkowka_plazowa_1.jpgPodczas turnieju finałowego wystartowały 32 pary, w tym dwie reprezentujące naszą uczelnię: Justyna Mróz i Aleksandra Druciak oraz Bianka Fudali i Klaudia Kubas. W zawodach rozgrywanych tzw. systemem brazylijskim lepiej spisała się ta pierwsza para, która po porażce w drugiej rundzie turnieju głównego z powodzeniem walczyła potem w repasażach o 3 miejsce. Po trzech pewnych zwycięstwach siatkarki PWr nie sprostały jednak w półfinale baraży parze z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ostatecznie nasze zawodniczki sklasyfikowano na miejscach 5-6.

Druga para reprezentująca w Gdynii Politechnikę, Bianka Fudali/Klaudia Kubas, po porażce w I rundzie turnieju głównego udanie rozpoczęła walkę w repasażach. Zawodniczki PWr wygrały swój pierwszy pojedynek, ale niestety w kolejnej rundzie musiały uznać wyższość rywalek z Akademii Wychowania Fizycznej w Katowicach.

W klasyfikacji drużynowej, w której sumują sie wyniki wszystkich par reprezentujących daną uczelnię, Politechnika Wrocławska zajęła 4 miejsce. A licząc tylko uczelnie techniczne, lepsza od PWr była tylko ekipa Politechniki Łódzkiej.