Dni wstępne dla obcokrajowców

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Ponad 600 studentów z całego świata rozpocznie w tym semestrze naukę na Politechnice Wrocławskiej. Połowa z nich to uczestnicy międzynarodowych programów wymiany studenckiej. W czwartek i piątek działy Rekrutacji i Współpracy Międzynarodowej organizują dla nich dni wstępne

W czwartek w bud. C-13 spotkają się osoby, które zdecydowały się spędzić na naszej uczelni pełen okres studiów. Większość z nich zdecydowała się podjąć naukę na Wydziale Informatyki i Zarządzania, na kierunku informatyka. – Podobnie jak w ostatnich latach najwięcej studentów pochodzi z Ukrainy oraz Indii – mówi Anna-Maria Rogalska z Działu Rekrutacji PWr. – Po raz pierwszy będziemy też mieli studentów z Gwatemali oraz Kataru.

pbcokrajowcy3.jpg

Drugiego dnia, już w Centrum Konferencyjnym PWr, do studentów podejmujących pełen cykl studiów dołączą osoby z międzynarodowych programów wymiany studenckiej. W tym semestrze ich liczba po raz pierwszy przekroczyła 300. Najwięcej osób pochodzi z Hiszpanii i Turcji, ale są także przedstawiciele Meksyku, Brazylii oraz po raz pierwszy, grupa z Serbii.  – Tegoroczne dni wstępne mają bardzo bogaty program – zapowiada Alina Dorosz z Działu Współpracy Międzynarodowej. – Nowi studenci będą mogli m.in. porozmawiać ze swoimi starszymi kolegami, którzy zdecydowali się studiować na Politechnice.

Program wydarzenia można znaleźć tutaj.