TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dla naszych uczniów matura to nie problem

Data: 14.07.2017 Kategoria: aktualności ogólne

Znakomite wyniki uzyskali uczniowie Akademickiego Liceum Politechniki Wrocławskiej, którzy w tym roku po raz pierwszy w historii szkoły przystąpili  do egzaminu maturalnego. Nasi absolwenci najlepiej poradzili sobie z matematyką  i językami obcymi

zsa_dni_otwarte4.jpgW sumie do egzaminu dojrzałości przystąpiło 70 uczniów. Nasi podopieczni znakomicie poradzili sobie z matematyką zdobywając 95,3 proc. punktów na poziomie podstawowym i blisko 60 proc. na poziomie rozszerzonym (średnia dla powiatu wrocławskiego odpowiednio 66,2 i 48,8 proc.). Warto podkreślić, że na zdawanie poziomu rozszerzonego z tego przedmiotu zdecydowali się wszyscy nasi absolwenci. 

Równie wysokie były wyniki egzaminów z języka angielskiego - 97, 1 proc. punktów na poziomie podstawowym i 79,8 proc. na poziomie rozszerzonym, języka niemieckiego na poziomie podstawowym – 97 proc. punktów i 73 proc. na poziomie rozszerzonym oraz języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym – 98 proc. punktów i 73 proc. na poziomie rozszerzonym. 

Z egzaminu z języka polskiego uczniowie zdobyli średnio 76,4 proc. punktów (średnia dla powiatu – 61,9 proc.), z informatyki 71,1 proc. punktów (średnia dla powiatu –  51,7 proc.), z fizyki 58 proc. punktów (średnia dla powiatu – 45 proc.). 

Nasi maturzyści poszli więc w ślady swoich młodszych kolegów z Akademickiego Gimnazjum PWr, którzy znakomicie poradzili sobie na egzaminie gimnazjalnym,  a najlepsze wyniki również osiągnęli z matematyki i języków obcych. 

Wiadomo już, że w liceum będzie w tym roku więcej uczniów niż w latach ubiegłych. Utworzonych zostanie pięć klas pierwszych, do których rekrutacja właśnie się zakończyła. O przyjęcie do naszej szkoły starało się w sumie 340 kandydatów, przyjęliśmy  135 osób. 

Liceum jest szkołą akademicką o profilu matematycznym. Uczniowie mogą zaangażować się w różnego rodzaju projekty, które realizowane są m.in. we współpracy ze studentami działającymi w kołach naukowych Politechniki Wrocławskiej. Placówka organizuje także wyjazdy na kursy językowe do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, a dla klas trzecich również obozy naukowe z fizyki i matematyki. 

Szkoła nie zapomina również o przedmiotach humanistycznych, dlatego w placówce działają m.in. koła językowe i szkolna gazeta.

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję