Co skrywają laboratoria w Geocentrum?

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Zaglądanie pod powierzchnię wrocławskich ulic, eksperymenty chemiczne czy badanie betonu – to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowała Politechnika w ramach czwartej już odsłony Nocy Laboratoriów

geocentrum_nl.jpgW tym roku zapraszamy do jednego z najnowszych budynków naszej uczelni – Geocentrum. Tam właśnie znajdują się laboratoria Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (ul. Na Grobli). Naukowcy i studenci z tych wydziałów 20 października wieczorem otworzą swoje pracownie, by pokazać, czym zajmują się na co dzień.

I tak podczas tegorocznej Nocy Laboratoriów będzie można m.in. zwiedzić Muzeum Minerałów czy wziąć udział w warsztatach chemicznych. O początkach mostownictwa na świecie i specyfice polskich mostów opowie prof. Jan Biliszczuk – projektant mostu Rędzińskiego, z kolei dr Bogdan Przybyła zabierze uczestników pod powierzchnię naszych ulic i zdradzi, czym zajmuje się Mobilne Laboratorium Infrastruktury Podziemnej Miast. Będzie też okazja dowiedzieć się, jak przy pomocy nowoczesnego skanera, w nieinwazyjny sposób bada się stan betonu na budowach czy w obiektach historycznych.

W organizację Nocy Laboratorium na Politechnice Wrocławskiej zaangażowali się m.in. prof. Krzysztof Schabowicz, dr inż Paweł Zagożdżon, dr inż Danuta Szyszka, a także Koło Naukowe Revimining,  Koło Naukowo - Badawcze GIS, Koło Naukowe Młodych Geodetów, Koło Naukowe Budownictwa Ogólnego i Badań Nieniszczących EtaKsi oraz Samorząd Studencki PWr.

Na wszystkiego wykłady i zajęcia obowiązują zapisy. Na niektóre są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły wraz z linkiem do formularzy zapisowych tutaj.

Ponieważ wszystkie wydarzenia odbywają na Kampusie na Grobli, tego wieczoru przejazd Polinką dla uczestników Nocy Laboratoriów (którzy otrzymają przypinkę z logo imprezy), będzie za darmo.