Ciekawi goście w Klubie Seniora

Data: 10.04.2017 Kategoria: seniorzy

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Pod koniec marca Klub Seniora PWr odwiedzili: Maria Czarnecka, która opowiadała o swoich wyprawach na Sycylię, oraz prof. Wojciech Kunicki, który przybliżył temat poezji baroku na Śląsku

Maria Czarnecka, emerytowana pracownica Studium Wychowania Fizycznego PWr,  od wielu lat jest pilotką wycieczek i przewodniczką miejską po Wrocławiu. Na spotkaniu z seniorami naszej uczelni opowiadała jednak o Sycylii, którą wielokrotnie odwiedzała. Na największej włoskiej wyspie zwiedziła m.in. Katanię, Taorminę i Palermo, uczestniczyła w obchodach karnawału oraz spotykała się z mieszkańcami wiosek położonych w pobliżu Etny.

30 marca Klub Seniora PWr odwiedził prof. Wojciech Kunicki, kierownik Zakładu Historii Literatury Niemieckiej do 1848 r. Uniwersytetu Wrocławskiego. Gość mówił o niemieckojęzycznych poetach, którzy tworzyli we Wrocławiu w czasach baroku. Opowiedział m.in. o życiu i poezji Johannesa Schefflera, zwanego Angelusem Silesiusem.