TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Ciekawa praktyka, pierwszy staż? Na PWr ruszają Akademickie Targi Pracy

Data: 12.10.2017 Kategoria: aktualności ogólne, praca/praktyki/staże

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Blisko osiemdziesięciu pracodawców weźmie udział w rozpoczynających się 17 października 28. Akademickich Targach Pracy. Na dwudniowe wydarzenie zapraszamy do Zintegrowanego Centrum Studenckiego Politechniki Wrocławskiej (bud. C-13)

Targi organizowane przez Fundację Manus odbywają się od czternastu lat, dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Każdorazowo odwiedza je około 12 tysięcy osób. Edycja wiosenna skierowana jest do osób, które właśnie skończyły studia z tytułem inżyniera i do studentów, którzy za kilka miesięcy skończą naukę z tytułem magistra. To także szansa, by znaleźć dla siebie wakacyjne staże czy praktyki.

Natomiast rozpoczynające się we wtorek targi to dla pracodawców okazja do podtrzymania wypracowanych wcześniej relacji, ale też możliwość zaprezentowania się młodym ludziom, którzy dopiero rozpoczęli naukę na Politechnice Wrocławskiej. Jak pokazują badania zdecydowana większość z nich podejmie pracę już w trakcie studiów.

Targi pozwalają więc nie tylko na nawiązanie współpracy z firmami, lecz także na zapoznanie się z aktualnymi ofertami praktyk, pracy czy staży.

– Tradycyjnie już zainteresowanie ze strony pracodawców było duże. Tym razem pierwsze propozycje współpracy otrzymaliśmy, jeszcze zanim zdążyliśmy przygotować ofertę – mówi Anna Zimkowska, koordynatorka targów.

W efekcie podczas październikowej edycji swoją ofertę zaprezentują m.in. takie firmy jak Credit Suisse, Nokia, Pracuj.pl, Wabco, Porche Engineering, Skoda, Volvo, Tieto, Dolby, Techland, 3M, Whirpool czy Leoni.

Dla uczestników przygotowane zostały także szkolenia, warsztaty i prelekcje, na których będzie się można m.in. dowiedzieć, jak poprawnie przygotować swoje CV i jak poradzić sobie na rozmowie rekrutacyjnej. Wszyscy chętni będą mogli zrobić sobie także odpowiednią fotografię do załączenia w CV.

Więcej informacji na oficjalnej stronie targów.

mic

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2018

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję