Cenią nas zagraniczni studenci

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Politechnika Wrocławska znalazła się w gronie czternastu europejskich szkół wyższych, które oferują najlepsze warunki nauki studentom biorącym udział w programach wymiany międzynarodowej Erasmus

Badanie zostało przeprowadzone przez portal StudyPortals już po raz czwarty. W tym roku zebrano opinie blisko 16 tys. osób, które studiowały na europejskich uczelniach w roku akademickim 2015/2016. Uczestnicy programu Erasmus oceniali uczelnie w skali od 1 do 10 m.in. pod kątem organizacji zajęć, przygotowania na przyjęcie osób z zagranicy  i atmosfery w środowisku studenckim.

Ostatecznie nagrodzono 153 szkoły wyższe z całej Europy, które w ogólnej klasyfikacji otrzymały notę powyżej 8 punktów. Tylko czternaście uniwersytetów otrzymało ocenę powyżej 9,5 pkt. W tym gronie znalazły się  dwie uczelnie z Polski – Politechnika Wrocławska i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

W semestrze zimowym naukę na Politechnice Wrocławskiej rozpoczęło ponad 600 studentów z całego świata. Najwięcej studentów, podobnie jak w latach ubiegłych, pochodzi z Ukrainy i z Indii. Po raz pierwszy mamy też studentów z Gwatemali oraz Kataru.

W ramach międzynarodowych programów wymiany studentów na Politechnikę Wrocławską przyjechało ok. 300 osób - najwięcej pochodzi z Hiszpanii i Turcji, ale są także przedstawiciele Meksyku, Brazylii oraz po raz pierwszy grupa z Serbii.

mc