Były paczki, wspólne zabawy i eksperymenty naukowe [ZDJĘCIA]

Data: 05.12.2016 Kategoria: aktualności ogólne, życie uczelni

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Jak co roku św. Mikołaj spotkał się z dziećmi pracowników naszej uczelni. W sobotę w gmachu głównym PWr maluchy bawiły się z elfami, a starszaki robiły doświadczenia i eksperymenty. Wszyscy zostali obdarowani słodkimi prezentami

mikolajki2016a.jpgProgram zabawy mikołajkowej był pełen atrakcji. Na młodsze dzieci czekali pomocnicy Mikołaja, którzy animowali zabawy ruchowe i prowadzili warsztaty plastyczne. Można też było zrobić sobie tradycyjne zdjęcie ze św. Mikołajem.

Dzieci obejrzały interaktywny spektakl „W poszukiwaniu świątecznej gwiazdki”. – Tak wypełnioną aulę widziałam tylko podczas inauguracji roku akademickiego – śmiała się mama 6-letniej Ani. Maluchy (i rodzice również) ochoczo włączyły się w akcję poszukiwawczą prowadzoną przez elfy. – Gdyby nie wasza pomoc, nie byłoby świąt – cieszyli się pomocnicy św. Mikołaja.

Z kolei nieco starsze dzieci uczestniczyły w pokazie doświadczeń naukowych przygotowanych przez doc. Annę Hajdusianek, szefową Akademii Młodych Odkrywców.

Sobotnią zabawę zorganizował Dział Zarządzania Zasobami Ludzkimi PWr. – Przygotowaliśmy w sumie 1800 paczek – mówiła Katarzyna Roznerska, dyrektor DZZL PWr. - Jeżeli ktoś nie mógł przyjść w sobotę, może zgłosić się po prezent w ciągu tygodnia do budynku D-1. Wszystkie nieodebrane paczki na pewno się nie zmarnują, przekażemy je dzieciom z domów dziecka – dodała Katarzyna Roznerska.

ISZ