Biegali, grali w piłkę i ścigali się na ergowiosłach. Sportowy Tydzień PWr

Data: 21.11.2016 Kategoria: aktualności ogólne, sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Blisko 750 osób wystartowało w turnieju sportowym zorganizowanym w ramach Święta Politechniki. – Nasi studenci lubią sport, do rozgrywek w piłkę nożną zgłosiło się cztery razy więcej drużyn niż przewidywaliśmy- mówi Robert Jarosz ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr

tydzien_sportu2.jpgSportowy Tydzień na Politechnice rozpoczął się od biegu „5 Rektora”.  – Wystartowało w nim 260 zawodników, a w sztafecie  Zespołu Szkół Akademickich PWr pobiegło 160 uczestników – wylicza Jakub Osóbka ze SWFiS, organizator biegu. - Mimo wolnego dnia na uczelni studenci pojawili się w Parku Szczytnickim bardzo licznie. Jedni wystartowali dla zabawy, a inni pobili swoje życiowe rekordy. I o to chodziło – dodaje trener. W biegu na 5 kilometrów wzięli udział także doktoranci i pracownicy uczelni.

W kolejnych dniach rozegrano zawody brydża sportowego, koszykówki 4-osobowej, piłki siatkowej 4-osobowej, piłki nożnej halowej (futsal), tenisa stołowego, unihokeja oraz wyścig na ergometrach wioślarskich. – Prawie wszędzie mieliśmy bogatą rezerwę, tylko do turnieju piłkarskiego zgłosiło się 30 drużyn, a mogło wystartować tylko 8 – mówi Robert Jarosz ze SWFiS.

Organizatorzy podkreślają, że uczestnicy stanęli na wysokości zadania. – Sami się skrzyknęli w zespoły, rozgrywkom towarzyszyły duże emocje, czasami nawet aż za duże – śmieje się Robert Jarosz.

- Wcześniej taki turniej organizowaliśmy w maju, podczas juwenaliów, ale to nie zawsze zdawało egzamin – opowiada Jakub Osóbka. - Studenci woleli jednak zabawę na mieście, niż sportową rywalizację. Postawiliśmy więc przesunąć zawody na inny termin. Okazało się, że był to bardzo dobry pomysł. Pokazaliśmy, że świętowanie na Politechnice Wrocławskiej może mieć też inny charakter.

Zwycięzcy we wszystkich dyscyplinach otrzymali puchary i nagrody w postaci kart podarunkowych do sklepu sportowego. – Dodatkowo przeznaczyliśmy jeszcze dwie nagrody specjalne, które rozlosujemy wśród wszystkich uczestników. To darmowy karnet na latanie w tunelu aerodynamicznym – dodaje dyrektor Studium.

Więcej o przebiegu Sportowego Tygodnia na naszej uczelni na profilu Akademickiego Klubu Sportowego PWr.

ISZ