Bezpłatne szkolenia dla pracowników - ruszyła rekrutacja

Rozpoczęła się rekrutacja na szkolenia podnoszące kompetencje pracowników PWr w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju na lata 2018-2022. Rekrutacja potrwa do 8 listopada. W przygotowanych na 2020 r. szkoleniach może wziąć udział 220 osób.

- Przygotowaliśmy dla naszych pracowników szkolenia z najbardziej pożądanych przez nich tematów. Wcześniej za pośrednictwem ankiet zapytaliśmy jakie kursy byłyby najbardziej pomocne w ich pracy i w podnoszeniu kompetencji zawodowych – opowiada Magdalena Furmanek, kierownik projektu z Działu Zarządzania Projektami.

fotolia_110484461_subscription_xxl.jpgZintegrowany Program Uczelni, na który PWr otrzymała z Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 40 mln zł składa się z dwóch modułów: dla kadr zarządczych i administracyjnych oraz studentów. Głównym celem projektu jest wdrożenie kompleksowego Programu Rozwoju PWr, który pozwoli efektywnie, w oparciu o wysoką jakość usług edukacyjnych, kształcić specjalistów kluczowych dla rozwoju gospodarki i kraju, a także zwiększyć udział otoczenia społeczno-gospodarczego w kształtowaniu polityki edukacyjnej.

W sumie w przyszłym roku odbędzie się 17 różnych szkoleń z zakresu: ochrona danych osobowych, zarządzanie procesem dydaktycznym w aspekcie nowelizacji ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce z 20 lipca 2018 r., jakość obsługi klienta-studenta w sekretariacie i dziekanacie, efektywne zarządzanie finansami uczelni czy dokumentacja przebiegu studiów w świetle wymogów formalnych.

W latach 2018-2022 uczelnia zaplanowało szkolenia dla ok. 400 pracowników,. Do tej pory w projekcie wzięło udział 112 pracowników, co stanowi 30 proc. wszystkich, których uczelnia zobowiązała się przeszkolić.

- Wszystkie przeszkolone osoby podniosły swoje kompetencje zawodowe. Mamy nadzieje, że podobnie będzie przyszłym roku. Liczymy też, że w 2020 r chętnych będzie więcej – mówi Magdalena Furmanek.

fotolia_109374076_subscription_l.jpgPracownicy pytani w ankiecie o poziom szkoleń wyrażali się o nich pozytywnie i deklarowali chęć dalszego doskonalenia swoich kompetencji zawodowych w kolejnych latach.

- Moją motywacją była chęć doskonalenia kompetencji w zakresie zarządzania i posługiwaniu się językiem angielskim. Ponadto szkolenie dotyczące budowania strategii uczelni, pomogło w szerszym spojrzeniu na procesy decyzyjne podejmowane w naszej instytucji. Poznałem elementy budowy strategii, jej istotę i cel tworzenia – napisał jeden z pracowników w anonimowej ankiecie.

W tej samej ankiecie pracownik dodaje, że dzięki szkoleniu z języka angielskiego poczuł się swobodniej w kontakcie z obcokrajowcami i w pracy w międzynarodowym gronie.

- Zachęcam do wzięcia udziału w szkoleniach – warto. Przeszkoleni do tej pory pracownicy byli zadowoleni z poziomu i tematyki zajęć – dodaje Magdalena Furmanek. LINK

Ponadto zaplanowano kompleksowe działania, które pozwolą dostosować programy kształcenia do potrzeb społeczno-gospodarfotolia_120557829_subscription_xxl.jpgczych, poprawić jakość i zwiększyć liczbę anglojęzycznych programów kształcenia, usprawnić działania związane z procesem dydaktycznym wdrażając nowy system informatyczny oraz przeszkolić pracowników kadr zarządczych i administracyjnych, a także podnieść kluczowe kompetencje studentów wchodzących na rynek pracy, co pozwoli trwale zbudować potencjał Politechniki Wrocławskiej, jako jednej z kluczowych jednostek szkolnictwa wyższego o zasięgu ponadregionalnym.

W ramach projektu studenci mogą skorzystać z bogatej oferty szkoleń, warsztatów, wizyt studyjnych oraz praktycznych staży, a ze strony Akademickiego Biura Karier otrzymują pomoc na początku swojej drogi zawodowej.

W Zintegrowanym Programie Uczelni mogły brać udział największe i najsilniejsze uczelnie, kształcące co najmniej 20 tys. studentów, mogące pochwalić się oceną parametryczną na poziomie A lub A+ na większości swoich wydziałów. Ostatecznie nagrodzonych zostało dziesięć szkół wyższych, które łącznie otrzymały ponad 357 mln zł.

newsletter-promo.png

Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Wrocławskiej rozpoczął się 1 października 2018 r. i potrwa do 30 września 2022 r. Wsparcie finansowe pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

ula