TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Archiwum PWr w finale konkursu „Modernizacja Roku 2016”

Data: 07.06.2017 Kategoria: aktualności ogólne, konkursy/stypendia

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Budynek Archiwum Politechniki Wrocławskiej znalazł się w finale ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku 2016”. Internetowe głosowanie w plebiscycie rozpocznie się 9 czerwca, a zwycięzców poznamy w sierpniu

W konkursie, który jest organizowany już po raz 21., nagradzane są wyróżniające się szczególnymi walorami przedsięwzięcia budowlane ukończone w danym roku. Ideą konkursu jest wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych.

Głosować można na stronie.

archiwum_pwr.jpgZaprojektowany przez pracownię projektową F-11 budynek Archiwum PWr jest pierwszym w Polsce wolnostojącym archiwum uczelni wyższej dostosowanym do standardów budownictwa pasywnego. Archiwum ma trzy tysiące metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i kubaturę około 13 tys. m sześc.

W czterokondygnacyjnym obiekcie znajdują się nie tylko pomieszczenia do przechowywania, katalogowania, digitalizacji i udostępniania zbiorów, lecz także nowoczesna serwerownia i sala konferencyjna. Docelowo w budynku ma się zmieścić 16 tys. metrów bieżących akt.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w sierpniu na Zamku Królewskim w Warszawie.

Więcej informacji na stronie konkursu.

mic

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję