TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Amerykański noblista z wykładem na PWr

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Prof. William E. Moerner, laureat Nagrody Nobla z chemii w 2014 r., pojawi się na Politechnice Wrocławskiej. Amerykański naukowiec wygłosi wykład podczas 11. Międzynarodowej Konferencji nt. Nanofotoniki (ICNP 2018). Początek prelekcji 2 lipca o godz. 9.00 w bud. D-20

prof_moerner_lab.jpgProf. William E. Moerner pracuje na Uniwersytecie w Stanford, USA. Zajmuje się spektroskopią pojedynczych molekuł, śledzeniem ich ruchu i ich pułapkowaniem. Bada także różnorodne materiały, od fotorefrakcyjnych polimerów, przez nanocząstki, po fotosyntetyzujące i fluorescencyjne białka. Jest jednym z pionierów mikroskopii superrozdzielczej, za którą - wraz z Erickiem Betzigiem i Stephanem Hellem - otrzymał w 2014 r. Nagrodę Nobla z dziedziny chemii.

Wykład pt. „Nanophotonics Based on Individual Molecules and Light Gives Rise to 3D Super-Resolution Imaging and Beyond” zainauguruje konferencję ICNP 2018 (11th International Conference on Nanophotonics), która odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej w dniach 2-6 lipca. Wstęp wolny. 

- Prelekcja będzie mieć charakter specjalistyczny, ale zapraszamy na nią również osoby niebędące uczestnikami konferencji – mówi prof. Marek Samoć z Wydziału Chemicznego PWr. - Tematyka obrazowania poniżej limitu dyfrakcji jest interesująca dla wielu osób, zwłaszcza tych zajmujących się obrazowaniem układów biologicznych.

To drugi w tym roku wykład laureata Nagrody Nobla na naszej uczelni. W kwietniu PWr odwiedzil w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego niemiecki fizyki prof. Klaus von Klitzing. Natomiast w 2017 roku, podczas 44. Światowego Zjazdu Fizyków Polskich o swoich badaniach opowiadali trzej inni noblisći: profesorowe: Gerard Hooft, Theodor Hänsch i Shuji Nakamura

Podczas ICNP 2018 omawiane będą najnowsze osiągnięcia, pomysły i rozwiązania w zakresie optyki i fotoniki w skali nano i mikro. Najważniejszym celem uczestników spotkania jest promowanie nowych idei w nanofotonice, które w przyszłości - dzięki społecznemu i ekonomicznemu wsparciu - mogą spowodować technologiczny przełom na skalę światową. W gronie uczestników są uznani naukowcy z całego świata, w tym z USA, Francji, Włoch, Hiszpanii, Australii, Kanady, Chin, Japonii i Polski. To prestiżowe wydarzenie organizowane jest w Polsce po raz pierwszy. Poprzednia edycja odbyła się w brazylijskim Recife.

Więcej informacji na oficjalnej stronie konferencji.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję