Absolwenci Wydziału Mechanicznego docenieni za prace dyplomowe

Data: 12.12.2016 Kategoria: nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu SIMP na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym jury doceniło dwóch absolwentów Politechniki Wrocławskiej. Nagrody i wyróżnienia przyznano 8 grudnia podczas gali w Warszawie

logo_simp.pngKonkurs organizuje Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. W tegorocznej edycji pod uwagę brane były prace obronione na polskich wyższych uczelniach technicznych (publicznych i prywatnych) w roku akademickim 2014/2015.

Laureatów poznaliśmy ósmego grudnia w Warszawie. Nagrodę trzeciego stopnia przyznano Piotrowi Pękale z Wydziału Mechanicznego za pracę „Analiza technologii spawania w procesie CMT (Cold Metal Transfer) w porównaniu z klasyczną metodą MAG”. Promotorem laureata był prof. Zbigniew Mirski.

- Fakt wyłonienia w konkursie pracy, która otrzymała tak zaszczytną nagrodę w grupie ponad 100 prac dyplomowych, zgłoszonych przez wyższe krajowe uczelnie techniczne, dowodzi liczącego się potencjału intelektualnego, dydaktycznego i organizacyjnego prezentowanego przez kadrę naukową Politechniki Wrocławskiej – podkreślali prof. Jan Pilarczyk, przewodniczący głównej komisji konkursowej i dr inż. Piotr Janicki, prezes SIMP.

Organizatorzy konkursu wyróżnili także pracę Krzysztofa Szczurka z Wydziału Mechanicznego „Robot inspekcyjny na podwoziu kołowym o zwiększonej mobilności do lokomocji na podłożu ferromagnetycznym”. Jej promotorem był prof. Piotr Dudziński.