Absolwenci Akademii Młodych Odkrywców odebrali dyplomy

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych przez dziesięć miesięcy zgłębiali na Politechnice tajniki nauk ścisłych. W minioną sobotę odebrali dyplomy ukończenia Akademii Młodych Odkrywców

To projekt edukacyjny realizowany na naszej uczelni już od  dziewięciu lat. Jego inicjatorką i dyrektorką jest doc. Anna Hajdusianek z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w różnych grupach wiekowych. Spotkania mają bardzo różną formę, np. pokazy eksperymentów naukowych, wykłady, wycieczki, lekcje tematyczne, ćwiczenia w laboratoriach czy warsztaty familijne. Udział w AMO jest bezpłatny.

final_amo2017e.jpgW tegorocznej edycji uczestniczyło ponad trzystu słuchaczy. Uczyli się oni o zjawiskach fizycznych i chemicznych, z którymi spotykamy się w życiu codziennym, ale także byli na wycieczce geologicznej po kampusie PWr, poznawali naukową stronę żeglowania i łucznictwa, sprawdzali, jak działają przyrządy termowizyjne i sami konstruowali proste maszyny.

Zajęcia AMO organizowane są nie tylko we Wrocławiu, ale też w Jeleniej Górze. Nasi naukowcy odwiedzają również szkoły w regionie, m.in. w Międzylesiu, w Międzylesiu, Zgorzelcu, Strzelinie, Miliczu, Złotoryi czy Wojcieszowie. Działalność Akademii finansuje Politechnika oraz firma Boeing.

W trakcie sobotniej uroczystości dyplomy uczestnictwa w AMO otrzymali uczestnicy edycji wrocławskiej ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wręczał je prof. Andrzej Dziedzic, prorektor ds. nauczania, który gratulował młodym odkrywcom ciekawości świata i naukowych zainteresowań.

Kolejna Akademia Młodych Odkrywców rozpocznie się na początku roku akademickiego 2017/2018. Zapisy odbędą się po wakacjach za pośrednictwem strony internetowej programu

ISZ