TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Absolwenci Akademii Młodych Odkrywców odebrali dyplomy

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych przez dziesięć miesięcy zgłębiali na Politechnice tajniki nauk ścisłych. W minioną sobotę odebrali dyplomy ukończenia Akademii Młodych Odkrywców

To projekt edukacyjny realizowany na naszej uczelni już od  dziewięciu lat. Jego inicjatorką i dyrektorką jest doc. Anna Hajdusianek z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w różnych grupach wiekowych. Spotkania mają bardzo różną formę, np. pokazy eksperymentów naukowych, wykłady, wycieczki, lekcje tematyczne, ćwiczenia w laboratoriach czy warsztaty familijne. Udział w AMO jest bezpłatny.

final_amo2017e.jpgW tegorocznej edycji uczestniczyło ponad trzystu słuchaczy. Uczyli się oni o zjawiskach fizycznych i chemicznych, z którymi spotykamy się w życiu codziennym, ale także byli na wycieczce geologicznej po kampusie PWr, poznawali naukową stronę żeglowania i łucznictwa, sprawdzali, jak działają przyrządy termowizyjne i sami konstruowali proste maszyny.

Zajęcia AMO organizowane są nie tylko we Wrocławiu, ale też w Jeleniej Górze. Nasi naukowcy odwiedzają również szkoły w regionie, m.in. w Międzylesiu, w Międzylesiu, Zgorzelcu, Strzelinie, Miliczu, Złotoryi czy Wojcieszowie. Działalność Akademii finansuje Politechnika oraz firma Boeing.

W trakcie sobotniej uroczystości dyplomy uczestnictwa w AMO otrzymali uczestnicy edycji wrocławskiej ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wręczał je prof. Andrzej Dziedzic, prorektor ds. nauczania, który gratulował młodym odkrywcom ciekawości świata i naukowych zainteresowań.

Kolejna Akademia Młodych Odkrywców rozpocznie się na początku roku akademickiego 2017/2018. Zapisy odbędą się po wakacjach za pośrednictwem strony internetowej programu

ISZ

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję