300 osób na starcie Biegu o Puchar Rektora

Data: 15.11.2019 Kategoria: aktualności ogólne, sport, uroczystości uczelniane

Mateusz Semper z Wydziału Elektroniki wygrał tegoroczny Bieg o Puchar Rektora PWr. Wśród kobiet najszybsza była Małgorzata Zieleń z Wydziału Chemicznego. Bieg odbył się w ramach święta naszej uczelni. Na starcie pojawiło się prawie 300 zawodników.

img_5296.jpg

Zawodnicy mieli do przebiegnięcia dystans 6 kilometrów. Trasa przygotowana przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu wiodła spod budynku H-14 na kampusie PWr, przez Most Zwierzyniecki, wałami za ZOO do stanicy harcerskiej i z powrotem na kampus. Wśród biegaczy byli studenci, pracownicy naukowi i administracyjni, oraz absolwenci uczelni, a także uczniowie z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego PWr.

- Po starcie biegłem za innymi zawodnikami i w ten sposób trochę się osłoniłem od wiatru. Po nawrotce, zgodnie ze swoim planem, zaatakowałem. Udało sie wyjść na prowadzenie i już do końca biegu utrzymałem przewagę nad pozostałymi biegaczami– opowiadał Mateusz, który na co dzień trenuje biegi przełajowe.

Drugie miejsce zajął Wit Grosicki z filii PWr w Legnicy, a trzecie Konrad Chrostowski z Wydziału Mechanicznego.

img_5333.jpgRywalizację kobiet wygrała Małgorzata Zieleń (czas 22 minuty 45 sekund). W jej imieniu puchar odebrała trenerka, która dodała że Małgorzacie bardzo odpowiada taki, przyjazny nogom, rodzaj nawierzchni, na jakiej rozgrywany są zawody. Druga na mecie była Joanna Adamska, a trzecia Monika Bereźnicka z Wydziału Chemicznego.

Ze swojego wyniku zadowolony był Łukasz Strugarek z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Pierwszoklasista przebiegł dystans 6 km w czasie 22 minut i 17 sekund. - Pierwszy raz brałem udział w Biegu o Puchar Rektora, ale bardzo mi się podobało. Na co dzień rywalizuję w biegach na orientację – mówił na mecie Łukasz. Wśród uczniów ALO drugi na metę dobiegł Maciej Płonka, zaś trzeci był Maciej Puterko.

Wśród pracowników zwyciężył Jerzy Ładysz, drugi był Ireneusz Kasprzak, a trzeci Konrad Nowak.W klasyfikacji kobiet wygrała Agnieszka Loranc, druga była Katarzyna Górowska, a trzecia Karolina Malamis.

Pierwszy raz wręczono puchary w kategorii – Mistrz Wydziału.

• img_5578.jpgMistrzem Wydziału Architektury został Jerzy Ładysz,
  • Budownictwa Lądowego i Wodnego – Adam Karnicki,
  • Chemicznego – Małgorzata Zieleń,
  • Elektroniki – Mateusz Semper,
  • Elektrycznego - Adam Wojciechowski,
  • Geoinżynierii Górnictwa i Geologii – Jarosław Borgiel,
  • Inżynierii Środowiska – Wojciech Adamski,
  • Informatyki i zarządzania – Robert Cwenar,
  • Mechanicznego – Konrad Chrostowski,
  • Mechaniczno-Energetycznego – Artem Skrypnyk,
  • Podstawowych Problemow Techniki – Katarzyna Górowska,
  • Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki – Michał Bereźnicki,
  • Matematyki – Mikołaj Krawczyński.

newsletter-promo.png

Najliczniejszą reprezentację, bo aż 60-osobową - wystawił Wydział Mechaniczny. Przed biegiem studenci rozdawali czerwone bufki – rodzaj opaski na szyję lub głowę i zachęcali, aby każdy „się częstowal” i tym samym dołączył do społeczności Wydziału Mechanicznego.

Pełne wyniki biegu dostępne są na stronie datasport.

Wszystkie zdjęcia z biegu można znaleźć tutaj - zapraszamy do odnajdywania się na fotografiach.
Link będzie aktywny do 25 listopada.

ula