TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dziewczyny na politechniki

Jak to się robi na PWr? Jak godzić naukę ze sportem, budową samolotów bezzałogowych oraz konstruowaniem bolidów i dobrze się przy tym bawić? Jak wybrać właściwy kierunek studiów i dlaczego tu? O kobietach na jednej z najlepszych uczelni technicznych w kraju najpierw usłyszycie od kobiet - aktywnych studentek Politechniki Wrocławskiej. A później, podczas małej podróży po kampusie, zobaczycie co to znaczy, że niemożliwe nie istnieje.

Wyjątkowe spotkanie w wyjątkowym gronie oraz gra miejska „Innowacja jest Kobietą!” na kampusie PWr, organizowane są w ramach ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na politechniki!”.

Jeżeli jesteś uczennicą szkoły gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej, to zbierz drużynę składającą się z 6 osób, wyślij zgłoszenie i weź udział w naszym wydarzeniu.

dziewczyny_na_poliechniki_baner.jpg

Termin i miejsce:
30 marca 2017 r., sala 10-AC, Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej, ul. Janiszewskiego 8, budynek D-20, czas trwania od godz. 10.00 do 14.00.

W programie:

  • „Spokojnie, będę INŻYNIERKĄ - umysł mam ścisły, ale horyzonty szerokie" – prezentacja Małgorzaty Smutkiewicz i Mateusza Przygody z Działu Rekrutacji,
  • „Niemożliwe nie istnieje" - prezentacja studentek: Katarzyny Dudek, Marty Marciniuk oraz Magdaleny Miś,
  • Gra miejska na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej „Innowacja jest Kobietą!”

Sześcioosobowe zespoły, w ośmiu punktach zlokalizowanych na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, będą wykonywały zadania przygotowane przez koła naukowe Politechniki Wrocławskiej. Realizacja poszczególnych etapów gry przez uczestników udokumentowana będzie na specjalnie przygotowanych kartach. Liczyć się będzie przede wszystkim praca zespołowa i czas przejścia trasy.

Z drużyn, które wezmą udział w grze, jury wyłoni i nagrodzi:

  • trzy drużyny, które najszybciej przejdą całą trasę i udokumentują realizację wszystkich zadań,
  • jedną drużynę, która będzie najbardziej aktywna na wydarzeniu na Facebooku, utworzonym przez PWr,
  • jedną drużynę, która zostanie nagrodzona za całokształt pracy zespołowej (w tym przypadku decydujący głos będą mieli liderzy z kół naukowych).

Wydarzenie będzie relacjonowało Akademickie Radio LUZ, które na czas naszego spotkania przeniesie swoją chilloutową strefę do Centrum Kongresowego PWr. Na antenie 91,6FM będziemy rozmawiać o kobietach na uczelniach technicznych, nauce i nowych technologiach, słuchać dobrej muzyki, a także wypoczywać oraz dzielić się pozytywną energią.

Celem ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na politechniki!” jest zachęcenie uczennic szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do studiowania na uczelniach technicznych i kierunkach ścisłych - tych najbardziej przyszłościowych i odpowiadających na zapotrzebowanie międzynarodowego rynku pracy. Akcja jest wspólnym projektem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Regulamin gry miejskiej »
załącznik do regulaminu nr 1 - formularz zgłoszenia
załącznik do regulaminu nr 2 - pisemna zgoda

Kontakt i zapisy (do 28 marca 2017 r.)*:
Magdalena Dyderska, Dział Marketingu i Promocji PWr
tel. 71 320 42 20; 603 47 49 84
e-mail: magdalena.dyderska@pwr.edu.pl

* Zapisy - wysłanie formularza zgłoszeniowego

A tak było rok temu...

Kobiecy Podwieczorek Technologiczny w 3M


Fundacja Edukacyjna Perspektywy i 3M Poland Manufacturing zapraszają na pierwszy Kobiecy Podwieczorek Technologiczny we Wrocławiu (ul. Kowalska 143). 6 marca o godz. 16 wybierz się razem z nami w podróż po Centrum Innowacji i odkryj wyjątkowe, wielowymiarowe metody, jakimi naukowe wynalazki 3M mogą wpłynąć na codzienne życie.

3M to ponad 55000 produktów w wielu branżach, między innymi: tworzyw sztucznych, materiałów ściernych, elektronicznej oraz farmaceutycznej. Po ponad 100 latach dokładnie wie jak poskromić naukę. Inspirujące innowacje oraz dynamiczne postępy firmy 3M można obserwować na całym świecie. Wykorzystują swoje osiągnięcia naukowe oraz innowacje, aby realnie oddziaływać na życie wszystkich ludzi na całym świecie. Nawet astronauta Neil Armstrong podczas lądowania na Księżycu w roku 1969 miał na nogach buty z materiału wyprodukowanego przez 3M.

Zaaplikuj już dziś i poznaj tę firmę od kobiecej strony.

Program

  • 16.00-16.15 - Powitanie uczestniczek - Alicja Zawadzka
  • 16.15-17.45 - "3M Innovation Story" plus wycieczka po Centrum Innowacji - Emilia Demczur
  • 17.45-18.15 - „Zarządzanie projektem badawczo-rozwojowym” - Ewa Bachurska
  • 18.15-19.00 - Q&A session, networking przy podwieczorku, konsultacja cv Spotkanie z mentorką 3M Wydarzenie skierowane jest do studentek, doktorantek i absolwentek uczelni wyższych. 

Link do rejestracji: http://www.leaninstem.pl/podwieczorki-technologiczne (liczba miejsc jest ograniczona). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

Politechnika Wrocławska © 2018

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję